Jesteś tutaj: Produkty KOT Oryginalny FURminator


Furminator dla Kotów

Koty wiele czasu poświęcają na pielęgnację swojej sierści, lecz podczas tego procesu połykają martwe, wypadające włoski. W wyniku nagromadzenia się ich dużej ilości w układzie pokarmowym, mogą powstać kołtuny, powodujące problemy zdrowotne. Należy więc regularnie czesać swojego ulubieńca, stosując specjalnie do tego celu przeznaczone narzędzie. FURminator dla kotów to skuteczny sposób na usuwanie obumarłego podszerstka, aby nie dostawał się do jelit zwierzęcia i nie zabrudzał całego mieszkania. W ofercie posiadamy modele zarówno dla ras małych, jak i dużych.

Znaleziono 4 produktów.

Zastosowanie furminatora dla kotów

Furminator dla kotów to narzędzie przygotowane do tego aby ułatwić codzienne życie zarówno naszym podopiecznym, jak i nam. Produkt jest niezwykle prosty w użyciu i nie stresuje kota, stanowiąc jednocześnie ważny aspekt dbania o zdrowie zwierzęcia. Na naszej stronie prezentujemy pełną ofertę akcesoriów: dla małych i dużych, zarówno krótko-, jak i długowłosych ras. Dzięki dbałości o detale i użyciu znakomitych materiałów, furminator dla kotów skutecznie usuwa podszerstek i zmniejsza linienie. Produkt jest znany i ceniony w środowisku weterynarzy, co wyraźnie podkreślają specjaliści od pielęgnacji zwierząt.

Czym jest furminator dla kotów?

Furminator dla kotów jest prostym przyrządem, który okazuje się być nieocenioną pomocą w pielęgnacji sierści tych zwierząt. Oryginalny sprzęt owej marki to naprawdę profesjonalne narzędzie, przy pomocy którego możemy skutecznie pozbywać się obumarłego podszerstka. Wygląda trochę jak maszynki do golenia, z tym, że ostrze zastąpione zostało grzebieniem z ząbkami rozstawionymi niezwykle blisko od siebie. Są one mocniejsze niż w tradycyjnym grzebieniu, lecz dzięki właściwemu dostosowaniu do kociego futerka, nie sprawiają czworonogowi bólu ani dyskomfortu. W celu podniesienie wygody użytkowania, rączkę FURminatora pokryto gumą. Co więcej, oryginalny produkt posiada również przycisk umożliwiający szybkie usunięcie zebranego już podszerstka z przyrządu.

Zalety korzystania z FURminatora

Najważniejszą zaletę FURminatora dla kotów stanowi bez wątpienia jego efektywność. Można dzięki niemu usuwać duże ilości martwego podszerstka naraz, nie czyniąc zarazem żadnej krzywdy swojemu pupilowi, o ile nauczymy się poprawnie go używać. Przyrząd ten występuje w różnych wariantach, dostosowanych pod rozmiar zwierzęcia, a także długość jego sierści. W ten sposób, mogą Państwo wybrać produkt idealnie przystosowany do czesania kota określonej rasy. FURminator zmniejsza ilość sierści, jaką gubi zwierzę aż do ok. 90%, będąc przy tym znacznie skuteczniejszym niż na przykład zgrzebło, szczotka czy grzebień. Ponadto, dobrze wpływa na kondycję skóry i wzmacnia mieszki włosowe.

Dlaczego warto czesać kota?

Koty bardzo dbają o czystość, dlatego dużo czasu spędzają na myciu swojej sierści. Skutkiem ubocznym takich zabiegów pielęgnacyjnych jest jednak duża ilość obumarłych włosków, przyczepiających się do szorstkiego języka zwierzaka. Nagromadzenie połkniętych kłaczków owocuje tworzeniem się kul w układzie pokarmowych, które powodują niedrożność jelit, a co za tym idzie – problemy trawienne. Kwestii tej nie należy bagatelizować, ponieważ długotrwałe jej zaniedbanie może doprowadzić nawet do śmierci pupila. Dotyczy to wszystkich kotów z podszerstkiem, ale szczególnie niebezpieczne może okazać się w przypadku ras długowłosych.

W jaki sposób korzystać z FURminatora dla kotów?

Podstawową informacją jest fakt, że FURminator przeznaczony jest dla kotów, u których występuje podszerstek, czyli u takich ras jak perski, rosyjski niebieski, Maine Coon, a także u popularnego dachowca. Przyrząd ten nie powinien być stosowany do rozplątywania kołtunów. Czesanie należy przeprowadzać na suchych włosach, ponieważ gdy są one mokre, wykazują większą wrażliwość na uszkodzenia. Właściciel zwierzaka powinien przesuwać narzędzie płynnymi i długimi ruchami, od głowy aż po ogon. Krótkie i gwałtowne pociągnięcia w jednym miejscu nie są zalecane, ponieważ mogą prowadzić do podrażnień skóry kota. Należy również pamiętać, że FURminator jest bardzo skuteczny w eliminowaniu podszerstka, więc trzeba przerwać czesanie w odpowiednim momencie, aby całkowicie nie pozbawić czworonoga jego zapasu.


Podaj łapę Zobacz nas na Facebook'u Hills Rabaty Pensjonat Pupila. Hotel dla psów i kotów *****