Jesteś tutaj: Produkty pies Obroże FORESTO


Obroża Foresto

Pasożyty, takie jak kleszcze, wszoły oraz pchły, mogą przenosić wiele niebezpiecznych chorób, dlatego należy chronić przed nimi swoich pupili. Obroża Foresto to nowoczesne rozwiązanie, które odstrasza insekty niezależnie od stadium ich rozwoju, a także likwiduje te, które zdążyły już się zagnieździć. Działa ona aż przez osiem miesięcy, a dzięki specjalnemu zapięciu, ryzyko jej zgubienia jest znikome. Może być stosowana zarówno u kotów, jak i psów. Posiadamy w swoim asortymencie obroże Foresto dla zwierząt o większej i mniejszej masie ciała.

Znaleziono 2 produktów.

Obroża Foresto - gwarancja bezpieczeństwa

Obroża Foresto może służyć już kociakom powyżej dziesiątego tygodnia życia oraz szczeniakom powyżej siódmego tygodnia. Skuteczność produktu została wielokrotnie potwierdzona przez specjalistów i wielbicieli zwierząt domowych. Należy pamiętać, aby zawsze kontrolować czy obroża jest założona poprawnie, gdyż nieprawidłowo umiejscowiona może mieć zmniejszoną wydajność i niezawodność. Jest ona odporna na warunki klimatyczne (w tym deszcz), nie wydziela zapachu, a jej użytkowanie jest niezwykle proste. Obroże Foresto powinny być trzymane z dala od dzieci, a kawałki, które pozostają po ich zużyciu, powinny zostać zutylizowane.

Wskazania lecznicze przy używaniu obroży

Produkt weterynaryjny, znany jako obroża Foresto, oprócz ochrony zwierzęcia przed pasożytami zewnętrznymi, może służyć także jako jedna z faz leczenia alergicznego zapalenia skóry spowodowanego obecnością pcheł. Produkt ten odstrasza różnorodne gatunki kleszczy oraz pcheł i zmniejsza ryzyko wystąpienia przenoszonych przez nie chorób u pupila. Stałość leczenia oznacza, iż zwierzę nie będzie musiało się obawiać pasożytów w jakimkolwiek stadium rozwoju. Po założeniu obroży Foresto, w ciągu maksymalnie dwóch dni, wszystkie poprzednio znajdujące się na skórze psa lub kota pasożyty zostaną zneutralizowane.

Przeciwwskazania

Obroża Foresto nie może być stosowana u:

  • szczeniaków poniżej 7 tygodnia życia
  • kociąt poniżej 10 tygodnia życia
  • zwierząt, które wykazały nadwrażliwość na substancje czynne i pomocnicze

Środki ostrożności przy stosowaniu obroży Foresto

Podczas stosowania obroży Foresto należy wziąć pod uwagę szereg rożnych czynników, które mogą negatywnie odbić się na ludziach. Przede wszystkim nie należy jej wyjmować z przygotowanego na nią opakowania do momentu jej założenia na zwierzę. Po nałożeniu opaski na pupila należy umyć ręce zimną wodą. Małe dzieci nie powinny dotykać produktu, ani tym bardziej brać go do ust. Zwierzęta noszące obrożę Foresto nie powinny spać w łóżku ze swoimi właścicielami, natomiast osoby, które wykazują uczulenie na którykolwiek ze składników w niej obecnych, powinny unikać kontaktu z tym produktem weterynaryjnym.

Działania niepożądane

Działania niepożądane, które niesie za sobą obroża Foresto uwzględniają rzadkie przypadki zmian skórnych u psów i kotów. Oznacza to, iż po założeniu produktu zwierzę może intensywnie się drapać, aczkolwiek objawy ustępują samoistnie w przeciągu dwóch tygodni. Podobnie sytuacja wygląda z przypadłościami, takimi jak początkowa osowiałość czy brak apetytu, które również zanikną w krótkim czasie. W bardzo rzadkich przypadkach na skórze pojawiają się objawy zapalenia, egzemy czy rumienia, wówczas należy zdjąć obrożę. W sytuacji, gdy zauważymy u zwierzęcia oznaki problemów neurologicznych, również trzeba niezwłocznie usunąć produkt i udać się do weterynarza.

Stosowanie obroży w ciąży, laktacji bądź okresie nieśności

Podczas testowania wpływu obroży na inne gatunki zwierząt, nie zauważono żadnych szkodliwych efektów, negatywnie odbijających się na płodności czy możliwościach rozrodczych. Nie wykazały one również właściwości toksycznych czy teratogennych dla płodu. Nie przeprowadzono natomiast badań tego typu na docelowym gatunku, dlatego sugeruje się unikanie używania obroży Foresto u suk i kotek w ciąży.

Sposoby podawania i dawkowanie

Obroża Foresto to produkt, który stosuje się na skórę zwierzęcia. Zwierzętom o masie niższej niż 8 kg należy założyć mniejszą obrożę, natomiast dla większych psów została przygotowany produkt o długości 70 cm, który umożliwi wygodne założenie. Obrożę należy dopasować, a następnie przyciąć tak, aby jej nadmierna część nie przeszkadzała psu czy kotu w codziennym funkcjonowaniu. Przez cały okres trwania leczenia, czyli około 8 miesięcy, obroża Foresto nie powinna być zdejmowana, aby nie zakłócić jej skuteczności.


Podaj łapę Zobacz nas na Facebook'u Hills Rabaty Pensjonat Pupila. Hotel dla psów i kotów *****